Chyba każdy posiadacz samochodu chciałby wjeżdżać na swoją posesję szybko, wygodnie i bezpiecznie. Dzisiejsze tempo życia sprawia, że w codziennym pośpiechu szukamy rozwiązań, które umożliwiłyby nam łatwiejsze korzystanie z różnych udogodnień i pozwoliły zyskać kilka chwil na odpoczynek czy zadumę. Brama automatyczna należy do tych urządzeń, które pomagają osiągnąć ten cel. Ale ma też inne plusy

Brama automatyczna i jej zalety

Dzięki bramie automatycznej zdecydowanie skraca się czas wjazdu na posesję i wyjazdu z niej. Nie musimy przecież wysiadać z samochód, szukać klucza od bramy, otwierać jej i przesuwać. Wystarczy użyć jednego palca, by wcisnąć odpowiedni guzik i oto brama staje przed nami otworem. Proste i wygodne!

Inna zaleta takiego rozwiązania, to bezpieczeństwo. W bramie automatycznej jest wbudowana specjalna fotokomórka, umiejscowiona wzdłuż linii wjazdowej. W momencie przerwania wiązki podczerwieni fotokomórka zatrzymuje bramę i tym sposobem zażegnuje niebezpieczeństwo przytrzaśnięcia jakiejś osoby czy porysowania lub wgniecenia samochodu. Przy tradycyjnych ręcznie przesuwanych bramach takie ryzyko istnieje za każdym razem, gdy energicznym ruchem ją zamykamy.

Brama automatyczna jest szczególnie przydatna, gdy na dworze ma miejsce dżdżysta aura. Opady deszczu czy mżawki nie zachęcają do wysiadania z samochodu, a przemoczenie podczas chłodnego dnia może skutkować przeziębieniem lub grypą. Niejeden właściciel zwykłej bramy wjazdowej mógł się o tym przekonać na własnej skórze.

Kolejnym plusem bramy automatycznej jest sposobność jej otwarcia ze sporej odległości. Dzięki mechanizmowi sterującemu i wbudowanej antenie można zainicjować otwieranie bramy z odległości ponad 200 metrów. Mamy wówczas możliwość wjechać na posesję bez zatrzymywania się. Jest to szczególnie istotne w wypadku zamieszkania przy ruchliwej ulicy. Zatrzymywanie się w takim miejscu, by otworzyć bramę, często naraża kierowcę na wzmożoną częstotliwość użycia klaksonu przez innych użytkowników drogi, obraźliwe uwagi i wiążący się z tym stres.

Poza tym brama automatyczna ma jeszcze inne zalety. Zmniejsza ryzyko kradzieży samochodu, gdy kierowca zostawia kluczyki w stacyjce i wychodzi, by otworzyć wjazd na posesję. Włamywaczom trudniej jest otworzyć taką bramę, dzięki czemu wzrasta bezpieczeństwo domu. Można też być spokojnym o bawiące się na posesji dzieci, gdyż nie są one w stanie otworzyć bramy bez pilota.

Zalet bram automatycznych jest więcej, ale już te ukazują duże korzyści z jej posiadania.